coming this year... будет в этом годе ...
  
Balandžių skraidymas naktį

Balandžių skraidymas naktį

Svarbu pastebėti -, jog naktinis skraidymas nėra įprastas balandžiams ir jie nuo jauniklių amžiaus pamažu turi būti treniruojami. Tarkime, kad mes turime 20 jauniklių, kuriuos pratinsime skraidyti. Po keleto savaičių įprastinio skraidymo, juos pradedame leisti baigiantis dienai, kad balandžiai baigtų skraidymą prieblandoje. Taip skraidiname savaitę, o jei balandžiai bando nusileisti anksčiau, juos pabaidome, priverčiant nusileisti prieblandoje. Jūs pastebėsite, kad prietemoje iš pradžių jie skraidys žemai, greitai ir padrikai. Dar maždaug po savaitės, juos pradedame leisti dar vėliau, kad paukščiai būtų priversti skraidyti prietemoje ir leistis jau beveik sutemus.Tokiu būdu verčiame juos skraidyti apie savaitę.
Tuo tarpu, rytais būtina treniruoti balandžių gebėjimą parskristi į namus iš vis tolesnio atstumo- nuo 1 iki 15 km.[ pašto balandžiams nuo 5 iki 50 km.]. Balandžiai turi sugebėti parskristi iš toliau, jeigu naktį jie būtų nublokšti vėjo ar pasiklystų dėl nakties rūko.
Trečią savaitę paukščius leidžiame leistis pilnoje tamsoje, pvz. valandą po saulėlydžio. Jeigu, jie leidžiasi anksčiau- pabaidome juos tik kartą. Tuos balandžius, kurie nuolatos leidžiasi anksčiau- brokuojame.
Dar po savaitės paukščius paleidžiame skraidyti pilnoje tamsoje. Turėtume pastebėti, kad dabar jie jau nesiblaško, skraido ramiai ir gana aukštai. Mėnulio pilnaties metu, skraidantys balandžiai atrodo nuostabiai ir beveik romantiškai.
Suprantama, kad jūsų balandinės nusileidimo vieta naktį turi būti apšviesta. Geriausia būtų, kad šviestų skirtingų spalvų stiprios lempos- pvz. mėlyna, žalia, raudona. Tokiu atveju sumažėja tikimybė, kad paukščiai susimaišys ir nusileis pvz. ant elektros stulpo. Be to balandžiai turi būti pripratinti prie nusileidimo signalo- švilpuko, puodo daužymo ir pan. Kai nusprendėte, jog jūsų paukščiams laikas leistis, įjungiate šviesas ir duodate garsinį signalą- treniruoti balandžiai nusileis tuoj pat.

Paruošta pagal K.D. Spurling

http://www.members.tripod.com/Halsema/spurling12.htm< atgal

 
Aukštaskraidžių balandžių puoselėtojo patarimai
36 etapai aukštaskraidžių treniravimui
GRIEŽTA ATRANKA IR SISTEMATIŠKAS TRENIRAVIMAS
knygos books


IDEAFORMUS interneto projektai

© 2004-2005 Balandziai.lt
visos teisės saugomos